s
Paracetamol 500mg liquid Bekijk groter

Paracetamol 500mg liquid

287461

Inhoud: 20ca

Merk: Healthypharm

Knmp_code: 17348897

€2.99

Inhoud 20ca
Merk Healthypharm
Knmp_code 17348897

Paracetamol HTP liquid caps 500 mg, zachte capsules
Geneesmiddel RVG 133751 UAD

Paracetamol HTP liquid caps 500 mg is een pijnstiller die ook koorts minder maakt.

:
Dit medicijn wordt gebruikt voor behandeling voor korte tijd van milde tot matige pijn zoals:
• hoofdpijn
• kiespijn
• spierpijn
• rugpijn
• koorts en pijn bij griep en verkoudheid

Niet gebruiken bij
• U bent allergisch voor een van de stoffen in dit medicijn.
• Dit medicijn is niet geschikt voor kinderen jonger dan 9 jaar.

Extra voorzichtig bij
Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit medicijn gebruikt
• als u problemen heeft met de lever of nieren (lever- of nierstoornis)
• als uw nieren niet goed werken (matige tot ernstige nierinsufficiëntie)
• als uw lever niet goed werkt (lichte tot ernstige leverinsufficiëntie)
• als u een erfelijke ziekte van de lever heeft die ‘Syndroom van Gilbert’ heet
• als u een erfelijke ziekte van de stofwisseling heeft die ‘Glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie’ heet
• als u bloedarmoede heeft (hemolytische anemie. U heeft te weinig rode bloedcellen)
• als u te weinig water in uw lichaam heeft (uitdroging)
• als u lange tijd (chronisch) problemen met voeding heeft (ondervoeding)
• als u regelmatig alcohol drinkt
• als u astma heeft en gevoelig bent voor aspirine ( = acetylsalicylzuur)
• als u een infectie heeft (een infectie is een ontsteking door bacteriën of virussen) die erg wordt en
waarbij u diep, snel en moeilijk ademt, misselijk bent en moet overgeven na het innemen van
paracetamol. Neem meteen contact op met een arts als u deze klachten krijgt.

Neem contact op met uw arts als een van de bovenstaande waarschuwingen voor u geldt of in het
verleden voor u gold.
Neem niet meer medicijnen in dan aanbevolen (zie rubriek 3.: Hoe gebruikt u dit medicijn?).
Gebruik dit medicijn niet tegelijk met andere medicijnen waar paracetamol in zit, zoals medicijnen
tegen griep en verkoudheid. Hoge doses van dit medicijn kunnen zorgen voor schade aan de lever.
Gebruik niet meer dan één medicijn waar paracetamol in zit zonder contact op te nemen aan uw arts.
Neem onmiddellijk contact op met uw arts als u tijdens de behandeling met dit medicijn:
een ernstige ziekte heeft, waaronder ernstige nierinsufficiëntie of sepsis (bloedvergiftiging, waarbij
bacteriën die gifstoffen produceren zich in de bloedbaan verspreiden, wat leidt tot orgaanschade) of als
u lijdt aan ondervoeding, chronisch alcoholisme of als u ook flucloxacilline (een antibioticum: een
medicijn dat bacteriën doodt) gebruikt. Bij patiënten in deze situaties is een ernstige aandoening
genaamd metabole acidose (bloed- en vochtafwijkingen waardoor uw bloed zuur wordt) gemeld
wanneer:
- paracetamol gedurende langere tijd in regelmatige doses wordt gebruikt
- paracetamol samen met flucloxacilline wordt ingenomen.
Symptomen van metabole acidose kunnen zijn: ernstige ademhalingsproblemen met diepe, snelle
ademhaling, slaperigheid, misselijkheid en overgeven.

Inname met ander geneesmiddel
Gebruikt u naast Paracetamol HTP liquid caps 500 mg nog andere medicijnen, heeft u dat kort geleden
gedaan of gaat u dit misschien binnenkort doen? Vertel dat dan uw arts of apotheker.
Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u paracetamol gebruikt, als u een van de volgende
medicijnen gebruikt:
• barbituraten (medicijnen die slaap of verdoving geven of rustig maken)
• bepaalde antidepressiva (medicijnen tegen depressie)
• probenecide (een medicijn tegen jicht. Dat is een ontsteking in een gewricht, met pijn)
• chlooramfenicol (antibiotica, medicijnen tegen ontstekingen door een bacterie)
• metoclopramide of domperidon (medicijnen tegen misselijk zijn en overgeven)
• colestyramine (medicijn dat cholesterol lager maakt)
• warfarine en andere coumarines (bloedverdunners)
• zidovudine (medicijn voor behandeling van aids)
• salicylamide (een pijnstiller)
• isoniazide (medicijn tegen tuberculose)
• lamotrigine (medicijn tegen epilepsie)
• flucloxacilline (een antibioticum: een medicijn dat bacteriën doodt). Dit kan zorgen voor een
ernstig risico op bloed- en vochtafwijkingen (metabole acidose genaamd, waardoor uw bloed zuur
wordt) die dringend moeten worden behandeld (zie rubriek 2).
Paracetamol kan invloed hebben op de testresultaten van verschillende laboratoriumtesten

Inname in combinatie met voedsel en drank
Drink geen alcohol als u dit medicijn gebruikt.
Bij alcoholmisbruik voor lange tijd (chronisch) mag de dosis paracetamol niet hoger zijn dan 4 capsules (2 gram) per dag. Paracetamol voor lange tijd gebruiken in combinatie met alcohol kan zorgen voor schade aan de lever.

Gebruik bij zwangerschap en borstvoeding
Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan
contact op met uw arts of apotheker voordat u dit medicijn gebruikt.

Inname bij rijvaardigheid en reactievermogen
Dit medicijn heeft, voor zover bekend, geen invloed op de rijvaardigheid en op het vermogen om
machines te bedienen.

Samenstelling
Werkzame stoffen: Elke capsule bevat 500 mg paracetamol
Hulpstoffen: Macrogol 400, propyleenglycol (E1520), silica (colloïdaal gehydrateerd), gezuiverd water, gelatine, vloeibare sorbitol (E420), titaandioxide.

Dosering
De effectieve dagelijkse dosering mag niet hoger zijn dan 60 mg/kg/dag (tot maximaal 2 g/dag) in de
volgende situaties:
• volwassenen die minder dan 50 kg wegen
• uw lever werkt niet goed (milde tot matige leverinsufficiëntie), u heeft de erfelijke ziekte van de
lever die ‘Syndroom van Gilbert’ heet
• u heeft te weinig water in uw lichaam (uitdroging)
• lange tijd (chronisch) problemen met voeding (ondervoeding)
Gebruik bij volwassenen en jongeren vanaf 15 jaar (meer dan 55 kg lichaamsgewicht)
Neem 1 of 2 capsules (500-1000 mg) per keer, met een maximum van 6 capsules (3000 mg) per 24
uur.

Gebruik bij volwassenen en jongeren onder de 15 jaar (meer dan 55 kg lichaamsgewicht)
Kinderen die minder wegen dan 30 kg (ongeveer jonger dan 9 jaar):
Niet geven aan kinderen jonger dan 9 jaar. Andere toedieningsvormen en sterktes zijn meer geschikt
voor kinderen jonger dan 9 jaar.
Kinderen en jongeren met een lichaamsgewicht tussen de 31 en 55 kg (ongeveer 9 tot 15 jaar):
• Voor kinderen met een lichaamsgewicht van 31 – 40 kg (ongeveer 9 – 12 jaar): neem 1 capsule (500
mg) per keer, maximaal 3 tot 4 capsules per 24 uur.
• Voor jongeren met een lichaamsgewicht van 41 – 55 kg (ongeveer 12 - 15 jaar): neem 1 capsule (500
mg) per keer, maximaal 4 tot 6 capsules (3000 mg) per 24 uur.
Het lagere aantal capsules is bedoeld voor de jongste kinderen in de genoemde leeftijdsgroep. Voor
kinderen met een lichaamsgewicht onder de 50 kg (jonger dan ongeveer 12 jaar) mag de dagelijkse
hoeveelheid niet boven de 60 mg/kg lichaamsgewicht komen.

Aanwijzingen voor het gebruik
Gebruik dit medicijn altijd precies zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het
juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.
Gebruik altijd de laagste werkzame dosis om uw klachten minder erg te maken.
Als u te veel paracetamol neemt, kan dit zorgen voor erge schade aan uw lever. Gebruik dit medicijn
niet als u andere medicijnen gebruikt waar paracetamol in zit om pijn, koorts, klachten van een
verkoudheid of griep minder erg te maken. Dit geldt voor medicijnen op recept en vrij verkrijgbare
medicijnen. 

• Er moet minimaal 4 uur tussen twee doses zitten.
• Niet gebruiken in combinatie met andere producten waar paracetamol in zit.
• Neem niet meer in dan de hierboven beschreven dosering.

Mogelijke bijwerkingen
Zoals elk medicijn kan ook dit medicijn bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken.
De volgende bijwerkingen zijn gemeld:
Zelden (komen voor bij minder dan 1 op 1000 gebruikers):
• verschillende problemen met het bloed, zoals agranulocytose (te weinig witte bloedcellen.
Hierdoor bent u sneller ziek), trombopenie (te weinig bloedplaatjes), trombocytopenische purpura
(te weinig bloedplaatjes), leukopenie (te weinig witte bloedcellen) en hemolytische anemie
(bloedarmoede).
• allergieën (exclusief angio-oedeem)
• uw lever werkt minder goed (afwijkende leverfunctie), leverfalen, schade aan de lever
(levernecrose) en geelzucht (hierbij worden uw huid en oogwit geel)
• jeuk (pruritus), uitslag, zweten, kleine paarse vlekjes van de huid en slijmvliezen (dit zijn purpura.
Slijmvlies is een laagje huid, bijvoorbeeld in uw neus, maag en darm) en netelroos/galbulten
(urticaria)
• overdosering en vergiftiging 
• depressie, verward zijn en u ziet dingen die er niet zijn (hallucinaties)
• trillen (tremor) en hoofdpijn
• wazig zien
• zwelling van de voeten, handen of andere delen van het lichaam (oedeem)
• bloeding, maagpijn, diarree, misselijk zijn, overgeven
• duizelig zijn, koorts en slaperig zijn.
Zeer zelden (komen voor bij minder dan 1 op 10.000 gebruikers):
• minder bloedcellen (pancytopenie)
• overgevoeligheidsreacties waardoor de behandeling moet worden gestopt, bijvoorbeeld angiooedeem (u krijgt opeens: een dikke tong, dikke lippen, een dik gezicht, een dikke keel), problemen
met ademhalen, zweten, misselijk zijn, lage bloeddruk (hypotensie), shock en een heftige reactie
van uw lichaam door een erge allergie (anafylaxie)
• benauwd zijn door kramp van de spieren van de luchtwegen (bronchospasme) bij personen die
gevoelig zijn voor aspirine en andere NSAID’s (pijnstillers die de koorts lager maken en een
ontsteking minder erg maken)
• leververgiftiging
• huiduitslag (exantheem)
• te weinig suiker (glucose) in uw bloed (hypoglykemie)
• donkere plas (urine) (steriele pyurie) en reacties van de nieren
• ernstige huidreacties. 

Niet bekend (kan met de beschikbare gegevens niet worden bepaald):
• rode uitslag op uw huid met bultjes en blaren. In de bultjes zit pus. Pus is vocht van een
ontsteking. Deze uitslag komt door medicijnen. De uitslag is vaak na twee weken weer weg
(acuut gegeneraliseerd pustuleus exantheem AGEP), een erge huidziekte (toxische necrolyse. U
kunt last hebben van: koorts, blaren, vellen op de huid, loslaten van de huid), huidziekte door
medicijnen (geneesmiddelgeïnduceerde dermatose) en een erge ziekte die meestal ontstaat door
een medicijn of infectie (Stevens-Johnson-syndroom).
• een ernstige aandoening die het bloed zuurder kan maken (metabole acidose genaamd) bij
patiënten met een ernstige ziekte die paracetamol gebruiken (zie rubriek 2).
Na lange tijd gebruiken van 6 tot 8 capsules (3000 tot 4000 mg paracetamol) per dag is schade aan de
lever mogelijk. Dit kan ook gebeuren als u 12 capsules (6000 mg paracetamol) in één keer inneemt.
Als u een bijwerking krijgt die niet genoemd wordt in deze bijsluiter of als u een erge bijwerking
krijgt, neem dan contact op met uw arts of apotheker.
Het melden van bijwerkingen
Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor
bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook melden via het Nederlands
Bijwerkingen Centrum Lareb Website: www.lareb.nl.
Door bijwerkingen te melden, helpt u ons om meer informatie te krijgen over de veiligheid van dit
medicijn.

Bewaaradvies
Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.

Gebruik dit medicijn niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die vindt u op de verpakking na
“EXP”. Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste
houdbaarheidsdatum.
Bewaren beneden 30°C.
Bewaren in de oorspronkelijke verpakking ter bescherming tegen vocht.
Spoel medicijnen niet door de gootsteen of de wc en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker
wat u met medicijnen moet doen die u niet meer gebruikt. Als u medicijnen op de juiste manier
afvoert, worden ze op een juiste manier vernietigd en komen ze niet in het milieu terecht.

Overige informatie
Paracetamol HTP liquid caps 500 mg bevat sorbitol
Dit medicijn bevat 108 mg sorbitol in elke capsule. Sorbitol is een bron van fructose. Als uw arts u
heeft meegedeeld dat u (of uw kind) bepaalde suikers niet verdraagt of als bij u erfelijke fructoseintolerantie is vastgesteld (een zeldzame erfelijke aandoening waarbij een persoon fructose niet kan
afbreken), neem dan contact op met uw arts voordat u (of uw kind) dit medicijn inneemt of toegediend
krijgt.

Paracetamol HTP liquid caps 500 mg bevat propyleenglycol
Dit medicijn bevat 20 mg propyleenglycol in elke capsule.

Heeft u te veel van dit medicijn gebruikt?
Neem meteen contact op met uw arts of apotheker als u te veel van dit medicijn heeft ingenomen.
Bij inname van een hogere dosis dan de aanbevolen dosis kunt u misselijk worden, overgeven en
minder zin krijgen in eten. Het in 1 keer innemen van enkele keren de maximale dagdosering kan
zorgen voor erge schade aan de lever. Meestal wordt u dan niet bewusteloos. Toch moet u meteen
medische hulp zoeken. Als u te laat hulp zoekt kan het zijn dat de schade aan de lever niet meer te
herstellen is.
Bent u vergeten dit medicijn te gebruiken?
Neem geen dubbele dosis om een vergeten dosis in te halen. Ga gewoon verder met het aangegeven
doseringsschema.

Verantwoordelijk voor het in de handel brengen
Healthypharm B.V.
Van de Reijtstraat 31-E
4814 NE Breda

 

Nog geen commentaar

Schrijf uw recensie

Paracetamol 500mg liquid

Paracetamol 500mg liquid

Schrijf uw recensie